nasza misja

Manufaktura Mydlanego Barona powstała z myślą o stworzeniu kosmetyków, które przełamią minimalistyczny schemat ruchu zero waste. Bogaty design i intensywne zapachy naszych pięknie opakowanych kosmetyków, pozwolą Ci poczuć dotyk luksusu jednocześnie pozostając w pełni w zgodzie z naturą.

Celina Czyszczoń 

Założycielka marki Mydlany Baron

dlaczego mydlany Baron?

„Marka  Mydlany Baron powstała z myślą o stworzeniu kosmetyków, które przełamią minimalistyczny schemat ruchu zero waste. Produkty ekologiczne często kojarzą nam się z prostymi kształtami, neutralnymi zapachami i jednolitymi kolorami oraz szaro-brązowym opakowaniem. Wybieramy je z poczucia obowiązku, bo czujemy że są dobre dla nas i środowiska, ale nie dają nam one radości z zakupu i nie sprawiają, że chcielibyśmy obdarować nimi bliskich.

Kiedy zaczęłam swoje mydlarskie hobby byłam zaskoczona tym, jak wiele możemy wyczarować korzystając tylko z naturalnych składników (w pełni biodegradowalnych i przyjaznych naturze). Mydlarze na całym świecie tworzą w ten sposób małe dzieła sztuki, zamknięte w postaci tak codziennego i efemerycznego przedmiotu jakim jest kostka mydła.

Moim marzeniem stało się rozpropagowanie takiego obrazu dla polskiego ruchu zero waste, poprzez stworzenie linii produktów, które łączyłyby swój ekologiczny charakter z piękną estetyką. Naturalny skład, który dba o nasze ciało oraz zapach i wygląd, które cieszą naszą duszę.

Przewrotnie nazywam tę wizję ‘hedonistycznym minimalizmem’ i myślę że doskonale wpisuje się ona w potrzeby nowoczesnego społeczeństwa. Chcąc dbać o planetę czujemy potrzebę ograniczenia konsumpcjonizmu – kultury produkowania i nabywania zbędnych przedmiotów, jednocześnie wciąż pragnąc otaczać się i obdarowywać bliskich nowymi, pięknymi przedmiotami.

Chciałabym, żeby Mydlany Baron stał się odpowiedzią dla tej dychotomii, oferując produkty które kupujemy by sprawiać radość sobie i najbliższym, jednocześnie pozostając w zgodzie z naszymi przekonaniami.”